Příměstský tábor 2021

Záměstnanci Základní školy v Praskolesích, paní Květoslava Musílková DiS. a paní Stanislava Černá, budou na naší škole organizovat příměstský tábor, který bude probíhat ve dnech od 16. do 20. srpna 2021. Veškeré potřebné informace, závaznou přihlášku a prohlášení rodičů najdete v příloze.

 

Co je vlastně příměstský tábor?

Příměstský tábor je místo, kde se i děti, které tráví prázdniny doma, mohou bavit, zažít plno zajímavých zážitků a hlavně nenudit se. Výhodou proti pobytovému táboru je to, že děti nespí v místě konání tábora, ale rodiče je každé ráno předají vedoucím, ti se o ně během dne starají a odpoledne si rodiče své děti opět vyzvednou. 

 

Jaké jsou výhody příměstského tábora?

  • pracující rodiče mohou svým dětem zajistit zajímavý program na dobu, kdy s nimi nemohou být doma
  • tábora se mohou zúčastnit i malé děti, které by ještě nezvládly delší odloučení od rodičů na pobytovém táboře
  • děti zažijí zajímavé věci a seznámí se s novými kamarády 
  • nižší cena ve srovnání s pobytovým táborem

 

Co je naší snahou?

  • Přinést pro rodiče dostupnou variantu jak zabezpečit, aby jejich děti trávily svůj volný čas pod zodpovědným a pedagogickým dohledem a měly ho naplněn obohacujícím programem. Rodiče mohou tak klidně vykonávat své povolání a přitom bude o jejich dítě profesionálně postaráno.
  • Snažit se rodičům nezatěžovat rodinný rozpočet a zároveň umožnit každému dítěti využít zábavného programu.
  • Dát dětem možnost environmentálního vzdělávání a prostor k celkovému rozvoji jejich osobnosti.